peskophotography - fotograf - tehotenske fotenie

Ako sa pripraviť na tehotenské fotenie

V posledných mesiacoch som sa venovala hlavne tehotenským foteniam a stretla som sa s mnohými otázkami ako sa na takéto fotenie pripraviť. 

 

KEDY JE NAJVHODNEJŠÍ ČAS NA FOTENIE

Často sa pýtate kedy je ten najlepší čas na tehotenské fotenie … na túto otázku je ťažké dať jednoznačnú odpoveď, keďže každá z nás je iná, má iný typ postavy a stavbu tela, navyšše iné je bruško pri prvom, druhom, či treťom tehotenstve alebo ak čakáte dvojičky.

Všeobecne sa doporučuje dohodnúť si tehotenské fotenie medzi 28 až 32 týždňom tehotenstva, keď je bruško už pekne zaguľatené, ale vy ešte nemáte pocit nepohody. Ak to však z nejakého dôvodu nestihnete, nezúfajte si, je úplne v poriadku prísť na fotenie aj neskôr.

Len pre informáciu, tehuľky, ktoré vidíte na týchto fotkách, sú v 6. až 9. mesiaci tehotenstva.

 

 AKO SA PRIPRAVIŤ NA FOTENIE

Vašej pleti a dobrému výzoru prospeje kvalitný spánok. Takže pár dní pred fotením si doprajte pravidelný spánok a dostatok tekutín. Tiež prosím neurobte žiadnu radikálnu zmenu účesu či vizáže. Ak sa predsa len chystáte na takúto zmenu, urobte tak aspoň týždeň pred Vašim foto termínom. Viac všeobecných rád ohľadom prípravy na fotenie si môžete prečítať tu.

ČO SI NA FOTENIE PRINIESŤ

Prekonzultujte so svojim fotografom vopred o aké fotky máte záujem.  Ak máte záujem o fotky s vejúcimi šifónmi alebo fotky v šatách s holými ramenami, nevyhnutnosťou je podprsenka s odnímateľnými ramienkami, ideálne v telovej farbe (prípadne v bielej alebo čiernej farbe podľa farby šiat či šifónu). Samozrejmosťou je spodné prádlo (nohavičky) v tej istej farbe.

Keďže bruško je to, čím sa chcete pochváliť, tak v princípe platí, že ideálne je obtiahnuté oblečenie, ktoré bruško zvýrazní.

Výborné sú tmavšie alebo bledšie jednofarebné topy (kľudne aj nad bruško) a k nim jeansy.

Tak ako pri iných partnerských foteniach, je dobré sa farebne zladiť s partnerom. Častokrát stačí malý doplnok, šatka, či čelenka do vlasov, ktorá krásne oživý celý outfit.

Nič nepokazíte bielou či čiernou kombináciou tričiek s modrými jeansami, ale nemusíte sa báť ani výraznejších farieb.

Viac o farebných kombináciách nájdete TU.

A určite si nezabudnite priniesť nejakú drobnosť, ktorú ste už určite kúpili pre Vaše bábätko ... či už malú plyšovú hračku, rozkošné malé capačky alebo bodynko.

PROFESIONÁLNA VIZÁŽ

Áno, profesionálny make-up a vizáž robí zázraky. A nepíšem to iba preto, že to uľahčí prácu fotografovi pri následnej úprave fotiek. Profesionálne urobená vizáž Vám dá dobrý pocit a sebavedomie, takže aj Vaše vystupovanie pred fotoaparátom je omnoho sebavedomejšie a zároveň uvoľnenejšie. Keď sa pozriete do zrkadla a páčite sa samy sebe, tak to z Vás vyžaruje a to práve chceme na fotkách vidieť.

“NEVIEM ČO MÁM NA FOTKÁCH ROBIŤ“

Je normálne, že ak nie ste profesionálna modelka, tak jednak neviete čo od fotenia očakávať, neviete ako sa máte tváriť, či ako sa správne postaviť. Je to úplne normálne a každý z nás, ak na fotení ešte nebol, má takéto pocity, možno aj mierne obavy. Fotograf je práve ten človek, ktorý Vás pri foteniach usmerní. On je ten, ktorý Vás "vidí" a povie, ktorá póza Vám pristane alebo či treba upraviť nejaký nezbedný vlas, či vyrovnať pokrčený záhyb látky.

 

EXTERIÉR ČI INTERIÉR

Ateliér poskytuje ideálne podmienky počas celého roka. Navyšše súčasťou ateliéru je aj prezliekáreň, kde sa v kľude môžete prezliecť, upraviť si v zrkadle účes či make-up. Tiež ak túžite po odvážnejších fotografiách, poskytuje ateliér potrebnú intimitu.

Napriek tomu s prebúdzajúcou sa jarnou prírodou a kvetmi, je rovnako vyhľadávaný aj exteriér. Treba si však zvážiť možnosti prezliekania sa a hlavne v prechodových obdobiach riziko prechladnutia.

PREČO SA ÍSŤ FOTIŤ

Tak ako pri iných foteniach, aj pri tehotenských foteniach sa stretávam s otázkami, prečo sa fotiť práve v tomto životnom období, prípadne muži majú pocit, že tieto fotky sú výlučne záležitosťou ženy. Tak ako iné fotky, aj tieto sú a zostanú pre Vás a Vaše deti pamiatkou, krásnou spomienkou na obdobie, ktoré ste prežili, zdokumentujú Vašu radosť, očakávanie, vzájomnú lásku. Nehovoriac o tom, akú radosť Vám každý deň fotka robí, ak si ju dáte vytlačiť a zavesíte si ju vo Vašej domácnosti ako obraz či fotoplátno.

** DOLEŽITÉ **

Vždy sa riaďte radami svojho doktora. Ak máte rizikové tehotenstvo, zbytočne neprepínajte svoje sily a uprednostnite fotenie u Vás doma. Aj lifestylové fotenia majú svoje čaro (fotenie v pohodlí domova). V prípade, že je Vám pri fotení niektorá póza, či  poloha nepríjemná, upozornite na to svojho fotografa, ak sa cítite vyčerpane, posaďte sa a oddýchnite si. Najdôležitejšie je zdravie Vás a Vášho bábätka.

Čo dodať záverom ... tehotenstvo je špeciálnym obdobím v živote ženy, a je úžasné dopriať si aspoň raz takúto milú spomienku. Preto prosím vyberajte svojho fotografa dôkladne, nájdite štýl, ktorý sa Vám páči a napĺňa Vaše predstavy. Nehanbite sa pýtať ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa fotenie, povedzte, ktoré fotky z portfólia daného fotografa sa Vám páčia a aké sú Vaše predstavy.

Želám Vám krásne pohodové tehotenstvo! ♥

Naše svadobné a rodinné fotografie si možete pozrieť na našich webových stránkach svadobny-fotograf.com a rodinny-fotograf.com.

peskophotography.com , rodinny fotograf, detsky fotograf, bratislava, pezinok, trnava, business portrét